-23%
, ,

POWER WEIGHT GAINER 4750G


  • Го зголемува внесот на калории
  • Прибл. 70 гр јаглехидрати / порција
  • 27 гр млеко и протеин од сурутка / порција

3,090.00 ден 3,990.00 ден

Clear

Состав: Малтодекстрин (65%), млечен протеин (16%), протеински концентрат од сурутка (8%), високо дезолирано какао во прав (6%), арома, дикалциум фосфат, магнезиум карбонат, засладувачи (натриум цикламат, сахарин), ацидификатор (млечна киселина), Л-аскорбинска киселина, регулатор на киселост (калциум лактат), емулгатор (соја лецитин), никотинамид, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, калциум Д-пантотенат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, средство за раздвојување (силициум диоксид), тиамин мононитрат, птероилглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин. 

Концентрат од протеини и јаглехидрати со засладувачи. Во прашкаста форма со витамини и минерали.

Се препорачува разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Ако се чува неотворено на ладно, суво место, рок на употреба / лот бр.: означено на пакувањето. По отворањето, користете брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.