-26%
, ,

LOW CARB* SPORTS DRINK 250 ML


  • Нискокалорична
  • Со основни витамини
  • Со Л-Карнитин

290.00 ден 390.00 ден

Состав: Вода, ацидификатор (лимонска киселина), арома, готварска сол, фруктоза, засладувачи (ацесулфам K, сукралоза), магнезиум оксид, боја (Allura Red AC**), Л-карнитин (0.3%), згуснувач (ксантан), конзерванс (калиум сорбат), никотинамид, емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), пиридоксин хидрохлорид.

**Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Додаток во исхраната со шеќер и засладувачи. Концентрат од кој се добива нискокалоричен напиток. Содржи витамини, магнезиум и Л-карнитин. Вкус: малина

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на мали деца.

Ако се чува неотворено на ладно, суво место, рок на употреба / лот бр.: означено на пакувањето.

По отворањето, користете брзо. Да се чува подалеку од директна топлина и светлина.

*мин 30% помалку јаглехидрати од споредливи производи.

Содржина 250 ml

= 50 сервирања / 250 ml концентрат од кој се добиваат 25 l пијалок