-20%
, ,

GALVANIZE BCAA 811


  • Сооднос 8: 1: 1 БЦАА
  • Извонредна растворливост
  • Одличен вкус

1,850.00 ден 2,300.00 ден

Clear

BCAA 8:1:1

Аминокиселини со разгранет ланец со висок однос меѓу леуцин, изолеуцин и валин

5 g ВСАА / сервирање • без додадени шеќери

овошен пунч вкус

420 g нето тежина  •  70 сервирања

BCAA 8:1:1 е аминокиселински напиток со вкус на овошен пунч во прав со засладувачи. BCAA 8:1:1 обезбедува три есенцијални аминокиселини (леуцин, изолеуцин и валин во зголемен сооднос од 8: 1: 1 за да го поддржите вашето тело со повисоко ниво на леуцин). Овие аминокиселини се од групата на есенцијални аминокиселини (приближно околу 35% од вкупните есенцијални аминокиселини), така се наречени бидејќи телото не може да ги синтетизира. Единствениот извор на преку кој може да се внесат е храната или додатоците во исхрана.

BCAA 8:1:1 е дизајниран за амбициозни спортисти и активни лица. Дополнително оваа формула: 1. има одличен вкус и 2. може брзо да се дигестира, поради неговата течна форма.

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.