-92%
, , , , ,

Body Attack Arginine Shock


Додаток на аминокиселини за сите спортисти

  • Додаток на аминокиселини
  • 3150mg L-Аргинин хидрохлорид / порција
  • 750 мг Л-цитрулин малеат / порција

180.00 ден1,620.00 ден

Clear

СУПЕР НИТРО СИСТЕМ

Додаток во исхраната во капсули со Л-аргинин и Л-цитрулин. Додатоците во исхранат не треба да се употребуваат како замена за разновидна балансирана осхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на деца. Доколку производот додека не е отворен се чува на ладно и суво место, рок на траење и сериски број: означено на пакувањето. По отварањето потрошете го брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

Состав: Л-аргинин хидрохлорид (70%), Л-цитрулин малат (16.7%), желатин (обвивка на капсулата (говедско месо)), сепараторски агенси (магнезиум стеарат, силициум диоксид), бои (титаниум диоксид, железен оксид и железо хидроксид).

/Содржина/:

= 180 капсули (1500 mg секоја) = 60 дози

℮ 270 g