-17%
, ,

100% Whey Protein Hydro Optipep®


 

 • Body Attack 100 % Whey Protein е оптимален продукт за одржување на тешко стекнатата мускулна маса но и за градење на нови мускули. Овој уникатен продукт е перфектен за амбициозни спортски ентузијасти.
  • 24 г ултрафилтриран хидро веј протеин по доза
  • 5200мг БЦАА
  • 118 калории по доза
  • само 2.3 г јаглехидрати
  • само 1.3 г масти
  • содржи Optipep®
  • одлична растворливост и кремаст вкус дури и со вода

 

1,290.00 ден 1,550.00 ден

Clear

Додаток во исхраната со засладувачи за подготовка на протеински напиток со вкус. Вкус: чоколаден крем. Произодот не е наменет за долготрајна употреба и не треба да се употребува како замена за разновидна балансирана осхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на деца. Доколку производот додека не е отворен се чува на ладно и суво место, рок на траење и сериски број: означено на пакувањето. По отварањето потрошете го брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

Состав: Ултра-филтриран протеински концентрат од сурутка (89,5%), какао во прав со ниска содржина на масти (6%), протеински хидролизат од сурутка (Optipep®) (2%), арома, агенс против згрутчување (силициум диоксид), емулгатор (соја лецитин), готвраска сол, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза).

 

/Содржина/:

℮ 2300 g = до 76 сервирања